Na dobre i na złe jest rodzina - 2018-05-28

     

    W dniach 24 i 25 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Uściu Solnym odbyły się  uroczyste spotkania integracyjno – profilaktyczne z okazji Święta Rodziny. Hasło: „ Na dobre i na złe jest rodzina”  wyrażało  refleksje na temat współczesnych rodzin oraz znaczenia domu rodzinnego  w życiu każdego człowieka.

 

    Dzieci przedszkolne szczególnie emocjonalnie przeżywały to święto. Słowem i piosenką wyraziły miłość, wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość; za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po  występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne          i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było  wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

    Dla uczniów klas I - VII oraz ich rodziców ten dzień był również wzruszający. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Zespołu, Pani Agnieszka Słowik od złożenia życzeń przybyłym rodzicom oraz wszystkim dzieciom. Podkreśliła, że roztropna miłość rodzicielska daje gwarancję tego, by dzieci były samodzielne, mądre, życzliwe, otwarte na innych i potrafiły rozwiązywać problemy jakie przyniesie im życie.

    Pod kierunkiem wychowawczyń przygotowana została przez uczniów wszystkich klas uroczysta akademia, na którą złożyły się : montaż  poetycko - muzyczny, mała forma teatralna przybliżająca w humorystyczny sposób okoliczności powstania rodziny                i znajomości rodziców a potem klasy starsze zaprezentowały współczesną wersję baśni „Kopciuszek”. Młodzież z dużym zaangażowaniem wcielała się w role i zaprezentowała talenty artystyczne.

    Następnie dzieci składały swym rodzicom najlepsze życzenia, wręczały czerwone róże dla mam i słodycze dla tatusiów. Po części oficjalnej wszyscy miło spędzali czas przy słodkim poczęstunku, zabawach oraz wspólnych rozmowach.

 

plan lekcji

Certyfikaty