Spotkanie z Policjantem - 2018-09-29

 

   27 września 2018 roku naszą szkołę odwiedził dzielnicowy z Posterunku Policji
w Szczurowej, Pan Dariusz Czesak. Wygłosił on ciekawą prelekcję, której adresatami byli uczniowie klas I-III.

    Pan Policjant przypomniał dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa związane
z poruszaniem się w ruchu drogowym jako pieszy oraz jako rowerzysta. Podkreślił, że niezwykle ważna jest rozwaga oraz noszenie odblasków. Udzielanie wskazówek urozmaicił ciekawą zabawą, która pokazała najmłodszym uczniom naszej szkoły, jak należy zachować się na przejściu dla pieszych.

    W dalszej części spotkania Pan Policjant poruszył temat bezpiecznego korzystania
z telefonu oraz Internetu. Przestrzegał przed nawiązywaniem kontaktów z obcymi osobami, a także przed udzielaniem o sobie różnych informacji, czy też wysyłania zdjęć. Uświadomił dzieciom, że muszą być niezwykle ostrożne, gdyż obce osoby mogą się podszywać pod znane im koleżanki lub kolegów. Pan policjant przypomniał też o tym, że nie należy nawiązywać kontaktów z obcymi, lecz w takiej sytuacji odejść i zwrócić się po pomoc do dorosłego.

   Na koniec dzieci zadawały wiele pytań, na które nasz gość cierpliwie odpowiadał. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć elementów wyposażenia każdego policjanta, czyli pałki, latarki, radiostacji, czapki. Podsumowaniem spotkania było wręczenie dzieciom przez Pana Policjanta odblasków oraz pamiątkowe zdjęcie.

 

            

plan lekcji

Certyfikaty