Dwudniowy wyjazd naukowo – badawczy do Warszawy. - 2018-09-27

   Dnia 24 i 25 września 2018r. uczniowie klas II - VI oraz 26 i 27 września 2018r. uczniowie klas VII - VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy zorganizowanej w ramach projektu  unijnego „Kompetencje przyszłości – rozwój  i doposażenie szkół Gminy Szczurowa”.

   Dzieci wraz z przewodnikiem rozpoczęły wycieczkę od miejsca bardzo dobrze znanego wszystkim podróżnym – Lotniska Chopina. Spacerując po zmodernizowanej części Terminala poznawali jego historię. Mieli okazję zobaczyć gablotę ekspozycyjną, w której znajdują się okazy fauny i flory gatunków zagrożonych wyginięciem. Z tarasu widokowego obserwowali starty i lądowania samolotów.

   Następnie, nie zważając na trudne warunki atmosferyczne, zwiedzali Plac Zamkowy. Podziwiali najbardziej charakterystyczne punkty Warszawy – Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski oraz poznali historię hejnału granego codziennie z wieży zegarowej o 11.15.

   

    Dalej oglądali Stare Miasto, piękne kamienice oraz symbol Warszawy – Syrenkę Staromiejską. Kolejnym etapem wycieczki był spacer obok Barbakanu oraz pomnika Małego Powstańca.

  W duże zaciekawienie wprawił dzieci Stadion Narodowy. Uczniowie mieli możliwość podziwiania całego obiektu, również z tarasu widokowego.  

   Dalszym punktem wyjazdu był Pałac Łazienkowski i Pomnik Chopina. Wielką atrakcją okazały się czarne ławeczki grające muzykę kompozytora. Uczniowie zachwycali się Pałacem na Wodzie oraz widokiem Belwederu. Zapoznali się również ze znaczeniem historycznym tych miejsc.

  Po ciężkim, ale bardzo atrakcyjnym dniu na uczestników wyjazdu czekała pyszna obiadokolacja w regionalnej restauracji oraz nocleg w hotelu ,,Pod Bażantem”.

  Drugi dzień wycieczki dzieci spędziły w Centrum Nauki Kopernik, gdzie przeprowadzały szereg doświadczeń i eksperymentów, rozbudzały swoją ciekawość i naturę odkrywcy.

  Ostatnim punktem wyjazdu naukowo – badawczego był spacer Krakowskim Przedmieściem. Podczas niego dzieci zobaczyły Pałac Prezydencki i pomnik Adama Mickiewicza. Naszą wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem Ogrodu Saskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza.

  Wyjazd naukowo - badawczy okazał się niezwykle pouczającą przygodą, która dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

 

plan lekcji

Certyfikaty