Spotkanie ze Świętym Mikołajem - 2018-12-08

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

(św. Jan Paweł II)

 

    Jak co roku w dniu 6 grudnia 2018r. wszystkie dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Uściu Solnym odwiedził niezwykły gość, czyli Święty Mikołaj. Wśród przedszkolaków był oczekiwany z największą radością. Z dobrotliwym uśmiechem  przypominał o radości dawania i  pomocy potrzebującym, które są istotną wartością nadchodzących świąt. Spotkanie ze Świętym Mikołajem miało charakter integracyjno – profilaktyczny.

    Przez działalność edukacyjno – informacyjną  oraz profilaktyczną zarówno starszych jak i młodszych dzieci chcemy wyrobić umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji
w sytuacjach zagrożeń; mówienia „nie” dla narkotyków i dopalaczy; nabywania prozdrowotnych nawyków; pragniemy pokazać, że warto być dobrym dla innych, atrakcyjnie spędzać wolny czas. Ważną wartością jest również niesienie pomocy potrzebującym.

  Uroczystość prowadzili uczniowie klasy siódmej i ósmej, którzy przygotowali dla rówieśników zadania sprawdzające ich wiedzę o patronie dzieci, gotowość do pomocy potrzebującym, chęć zostania pomocnikiem Świętego Mikołaja.

  Chociaż wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na upominki, wcześniej uczniowie każdej klasy udowodnili, że potrafią pomagać. Wspólnie rozwiązywali zagadki, rebusy, pakowali prezenty, wspierali się podczas realizacji wyzwań.

  Podsumowane zostały również szkolne konkursy: literacki dla klas starszych, prowadzony pod hasłem „Zrób coś dobrego i zostań Świętym Mikołajem” oraz konkurs plastyczny dla klas I – III „Mój Mikołaj”. Nagrodami były materiały plastyczne i słodycze.

  Dzięki wizycie Świętego Mikołaja uczniowie i wychowankowie placówki mają okazję uświadomić sobie wartość  bezinteresownej pomocy osobom samotnym oraz dzielenia się z innymi tym, co mamy.  Działania otoczone formą zabawy z nagrodami sprawiły dzieciom i dorosłym wiele radości, ale przede wszystkim wzbogaciły ich wiedzę i doświadczenia dotyczące prezentowanych zagadnień.            

 

plan lekcji

Certyfikaty