Spotkanie zawodoznawcze z policjantami Posterunku Policji w Szczurowej połączone z prelekcją o narkotykach i dopalaczach - 2019-05-10

  W ramach zajęć doradztwa zawodowego odbyło się kolejne spotkanie zawodoznawcze. Tym razem gościli w naszej szkole przedstawiciele Posterunku Policji w Szczurowej: sierż.sztab. Dariusz Czesak oraz st.sierż. Agnieszka Smoleń. Opowiedzieli oni uczniom o tym, jak wygląda przygotowanie do zawodu policjanta, jakie predyspozycje powinien mieć kandydat, jak wygląda bezpośrednie szkolenie. Przede wszystkim jednak
o tym, co może być przeszkodą w przyjęciu do szkoły policyjnej. Temat jest atrakcyjny ze względu na to, że coraz więcej młodych ludzi chce zdobywać kwalifikacje związane ze służbami mundurowymi: policją, strażą zawodową, strażą graniczną.

  Druga część spotkania dotyczyła dopalaczy i narkotyków, czyli tematu zawsze aktualnego. Klasa VII i VIII dowiedziała się,  jakie są  skutki brania  dopalaczy (były też konkretne przykłady), z czego powstają, a przede wszystkim została poruszona najważniejsza kwestia - na dopalacze nie ma odtrutki, ponieważ ich skład jest nieznany.

 Spotkanie upłynęło szybko. Młodzież dużo dowiedziała się o zawodzie policjanta,
o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą używanie narkotyków czy dopalaczy. Pytań z sali było niewiele, a to dlatego, że nasi goście przedstawili zagadnienia jasno i wyczerpująco.

 Spotkanie przygotowała Teodozja Turaczy - nauczyciel doradztwa zawodowego.

 

plan lekcji

Certyfikaty