IV przerwa na czytanie - 2019-05-18

 

    W bieżącym roku,  w dniach 8- 15 maja 2019r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Uściu Solnym  dołączyli do grona czytających w ramach akcji IV przerwa na czytanie. Akcja czytelnicza prowadzona jest przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim  i realizowana
w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.  

 Celem akcji jest popularyzacja czytania nie tylko jako umiejętności kluczowej, lecz wspaniałego sposobu na zagospodarowanie czasu wolnego, ciekawej formy bycia razem, dyskutowania, wymiany spostrzeżeń podczas lektury.

  Uczniowie klas 4 -8 czytali wybrane przez siebie ulubione książki, zaś wybrane baśnie młodszym uczniom  czytały panie prowadzące zajęcia świetlicowe. W akcji czytelniczej przeprowadzonej w dniu 14 maja wzięło udział łącznie 76 osób.

   W naszej szkole uczniowie mają do dyspozycji kąciki do nauki i czytania. Jeśli mają taką potrzebę, przy stole mogą wygodnie usiąść, przeczytać na przerwie fragmenty książki, podręcznika, artykuł prasowy,  przedyskutować z rówieśnikami bądź nauczycielem wątpliwości, wyrazić swoją opinię, zapytać  i uzyskać odpowiedź lub dostęp do źródła wiedzy.

        

        

 

        

 

 

 

 

 

 

plan lekcji

Certyfikaty