Kochana Mamo, kochany Tato… - 2019-05-30

     W dniach 25 i 29 maja 2019 roku  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Uściu Solnym odbyły się kolejne  rodzinne spotkania w ramach szkolnego Święta Rodziny.

    Rodzina to jedno słowo kryjące w sobie ważne treści. Z nim związane są  najpiękniejsze wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa,  pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy w sercu zachował  wdzięczność dla rodziców za to, że otrzymał  życie i wychowanie.

   Uroczystość Święta Rodziny stała się okazją do przypomnienia wszystkim jak ważna
w życiu każdego człowieka jest rodzina, w której się wychował  i ukształtował cechy ważne w dorosłości. Rodzice otaczają swoje dzieci miłością, troską, gotowi są do poświęceń dla ich dobra.

    Dyrektor Zespołu, Pani Agnieszka Słowik rozpoczęła spotkania od złożenia życzeń przybyłym rodzicom oraz  dzieciom. Podkreśliła, że to wyjątkowe święto, które służy wyrażeniu szacunku, miłości i podziękowania rodzicom za ich codzienny wysiłek  wychowawczy.

    Dzieci przedszkolne jak zawsze  szczególnie emocjonalnie przeżywały to święto. Słowem i piosenką wyrażały miłość, wdzięczność za dobroć i cierpliwość swoich mam
a także za mądrość i ojcowski autorytet. Podczas  występów, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne   i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było  wzruszenie, dumę i radość.

     Pod kierunkiem wychowawczyń przygotowana została przez uczniów wszystkich klas uroczysta akademia składająca się z   programu poetycko – wokalnego, małego koncertu muzycznego oraz przedstawienia pod tytułem Czerwony Kapturek szuka księcia zaprezentowanego przez szkolną grupę teatralną Solne Skrzaty.

    Sztuka przybliżająca w humorystyczny sposób relacje międzyludzkie dotyczyła problemów współczesnych, choć perypetie przeżywały postacie baśniowe. Młodzież
z dużym zaangażowaniem wcielała się w różnorodne role i zaprezentowała talenty artystyczne.

    Następnie dzieci składały swym rodzicom najlepsze życzenia, wręczały kwiaty dla mam i słodycze dla tatusiów. Po części oficjalnej wszyscy wspólnie spędzali czas przy słodkim poczęstunku oraz wspólnych rozmowach.

 

 

 

plan lekcji

Certyfikaty