Wycieczka do parku rozrywki w Zatorze - 2019-06-13

    W dniu 11 czerwca 2019 roku uczniowie klas I-IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Uściu Solnym byli uczestnikami wycieczki do parku rozrywki w Zatorze. To wspaniałe miejsce, gdzie zwiedzający uczą się poprzez zabawę. Najpierw uczniowie spacerowali pod kierunkiem przewodnika ścieżką edukacyjną w Parku Dinozaurów. Mieli okazję obejrzeć zrekonstruowane, żyjące wiele lat temu zwierzęta oraz posłuchać wielu ciekawostek na ich temat.

    Kolejną atrakcją, która  czekała na zwiedzających był domek do góry nogami, który naprawdę jest postawiony na swoim dachu. Ta osobliwość bardzo przypadła do gustu dzieciom, które w dalszej części wycieczki spacerowały przez Park Owadów. Jak sama nazwa wskazuje znajdowały się w nim figury powiększonych owadów, które wydawały także dźwięki.

   Bardzo ciekawy okazał się seans w kinie 5D, opowiadający o życiu i zagładzie dinozaurów. Stamtąd kolejką dzieci przemieściły się do restauracji, w której jadły obiad. Po nabraniu sił uczestnicy wycieczki przeszli do Parku Mitologii, gdzie odbyli rejs statkiem po jeziorze, na którym znajdują się figury postaci z mitologii greckiej.

     Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki były zabawy na karuzelach
w Lunaparku. Dzieci korzystały bardzo chętnie z różnych atrakcji. Na koniec każdy miał możliwość zakupu pamiątki.

 Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń po niezapomnianym dniu zabawy w Zatrolandzie.

 

 

plan lekcji

Certyfikaty