Małopolska Noc Naukowców - 2019-10-03

 

 

W piątek, 27 września 12 uczniów naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami
ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich wzięło udział w 13. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców w Tarnowie.

Główną ideą wydarzenia jest popularyzacja nauki, przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca, a także zachęcenie ich do wyboru kariery naukowej. Poprzez ciekawe wykłady, pokazy, eksperymenty, warsztaty, gry i zabawy czy też możliwość odwiedzania niedostępnych na co dzień laboratoriów, organizatorzy chcą pokazać, że nauka to ciekawa
i nieodłączna część naszego życia. Podczas Nocy każdy mógł poczuć się prawdziwym naukowcem i pod czujnym okiem badaczy zagłębić się w tajniki tego fascynującego zawodu.

Podczas tegorocznej Nocy odwiedziliśmy I i III tarnowskie Liceum Ogólnokształcące,
w których zorganizowane były pracownie m. in. biologiczna, chemiczna, matematyczna oraz głównego organizatora imprezy: Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Tutaj, po odwiedzeniu różnych instytutów wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat pojazdów hybrydowych oraz obejrzeliśmy pokaz chemiczny z wodą w roli głównej.

Małopolska Noc Naukowców jest częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej. Pierwszy raz zorganizowano je w 2005 r. Odbywa się zawsze w ostatni piątek września w prawie 300 miastach w całej Europie.  

 

m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej

Certyfikaty
polecane