Sprzątamy naszą miejscowość - 2019-10-07

 

W ramach  akcji Sprzątanie świataPolska  prowadzonej w bieżącym roku pod hasłem: Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy! w dniach  od 19 do 25 września 2019r.  wszyscy  uczniowie naszej szkoły  włączyli się działania proekologiczne i sprzątali swoją miejscowość.

Celem podejmowanych prac  jest zwrócenie uwagi na stan środowiska i czystość otoczenia,  uwrażliwienie dzieci na problematykę ekologiczną. Dzięki temu przedsięwzięciu  już najmłodsze z nich uczą się odpowiedzialności za swoje  zachowanie w miejscach użyteczności publicznej. Nie tylko nie zaśmiecają  własnej miejscowości, ale rozumieją konieczność systematycznego dbania o jej czystość.

 Poza tym starsi uczniowie uczą się  świadomego sortowania odpadów i wykorzystywania surowców wtórnych. Dostrzegają  wartość  przedmiotów nadających się do przetworzenia ze względu na ograniczone zasoby naszego środowiska naturalnego.

 Trasy porządkowania miejscowości  poszczególnym klasom wyznaczyli członkowie komisji Parlamentu Szkolnego. Zadania były dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Aby akcja przebiegła sprawnie i bezpiecznie, przypomniano uczniom zasady recyklingu jak również bezpiecznego poruszania się w sąsiedztwie dróg. Sortując zebrane opakowania  metalowe i plastikowe uczniowie przekonali się, że umiejętność wykorzystania odpadów to nie tylko poszanowanie dla środowiska, lecz i korzyści ekonomiczne.


m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej

Certyfikaty
polecane