Wycieczka do Bochni - 2019-11-14

         6 listopada uczniowie klas V-VIII odbyli wycieczkę do Bochni, podczas której zwiedzali m. in. kopalnię soli. Miejsce to jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Kopalnia Soli Bochnia to największy skarb bocheńszczyzny – właśnie dzięki złożom soli miasto Bochnia stało się jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych średniowiecznej małopolski.

 

Dziś kopalnia jest nowoczesnym centrum łączącym tradycję z nowoczesnością, o czym przekonali się nasi uczniowie, zwiedzając Podziemną Ekspozycję Multimedialną. Wyprawa miała charakter podróży w czasie, która przeniosła nas do epoki Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi.

Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Pierwsza miłość–internetowe love” w Oratorium Św. Kingi w Bochni. Spektakl przygotował Wrocławski Teatr In-Art i oparty był na lekturach szkolnych oraz utworach poetyckich znanych uczniom z lekcji języka polskiego.  

Wycieczka była doskonałym sposobem na poznanie i przybliżenie ważnej historii najbliższego regionu, poznanie wielu technik i form teatralnych jak również okazją do wzajemnej integracji i lepszego poznania się.

m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej

Certyfikaty
polecane