Wycieczka do Oratorium Świętej Kingi oraz do Muzeum Motyli Arthropoda w Bochni - 2019-11-18

W dniu 6 listopada 2019r. uczniowie klas I – IV wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Oratorium Św. Kingi w Bochni, gdzie z dużym zaciekawieniem oglądnęli przedstawienie wystawione przez „Teatr Wrocławski in art”. Dzieci zostały zaproszone w prawdziwą podróż do gospodarstwa opanowanego przez myszy. Spektakl nosił nazwę: „Przygody Kota – Mądrość Pokoleń” i przeniósł młodych widzów w świat przygód dwóch kotów – Bonifacego oraz Filemona, którzy musieli znaleźć sposób na wypędzenie gryzoni z gospodarstwa. Piękne lalki, barwne kostiumy, niespotykane formy teatralne i wspaniała oprawa muzyczna to tylko namiastka atrakcji, jakie czekały na naszych uczniów.

Kolejnym punktem szkolnej wycieczki było odwiedzenie Muzeum Motyli Arthropoda. To wydarzenie rozbudziło ciekawość uczniów oraz ich zainteresowanie przyrodą. Mieli oni okazję podziwiać największego motyla na Ziemi oraz takiego, który żyje zaledwie jeden dzień. Oglądnęli kolekcję liczącą około 6 tysięcy okazów. Lekcja przyrodnicza była prowadzona w sposób przystępny dla uczniów, wzbogacona o film edukacyjny, pracę z mikroskopem oraz o liczne zabawy. Uczniowie dzięki uczestnictwu w warsztatach potrafią wymienić formy kamuflażu wśród owadów bazując na konkretnych przykładach oraz wiedzą, jak wygląda przeobrażenie w motyla.

Następnym etapem wyjazdu był spacer po bocheńskich Plantach Salinarnych oraz zwiedzanie Bazyliki Św. Mikołaja. Miłym zakończeniem wycieczki była natomiast wizyta w restauracji „Cafeteria Chantilly”, gdzie dzieci po dniu pełnym wrażeń mogły odpocząć i zjeść pyszne lody.

Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

plan lekcji

polecane