Dzień Języków Obcych - 2019-11-28

20 listopada w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie - obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Nauczyciele języków nowożytnych w osobach: Pani Anna Długosz-Jewiarz, Pani Paulina Dziura i Pani Monika Burzawa-Moskal  chcieli podkreślić niebagatelne znaczenie języków obcych we współczesnym świecie, a także ukazać różnorodność językową oraz kulturową Europy. Z pewnością ta uroczystość przyczyniła się do pogłębienia wiedzy  i bliższego zapoznania się z kulturą państw naszego kontynentu. Uczniowie zabrali wszystkich w niezwykłą podróż po Europie. Wspólna przygoda miała swój początek oczywiście w Polsce. Najmłodsi uczniowie z klas I-III w krótkim montażu słowo - muzycznym opowiedzieli  o tradycjach i zwyczajach panujących w naszym kraju. Dla urozmaicenia obchodów Dnia Języków Obcych klasy IV-VIII miały za zadanie przygotować najciekawszą prezentację losowo wybranego kraju europejskiego. Wszystkie klasy podeszły do tego zadania bardzo ambitnie, dlatego też Jury musiało podjąć ciężką decyzję i wyłonić tylko trzy zwycięskie zespoły:

  • I miejsce – klasa 6 (Hiszpania)
  • II miejsce -  klasa 7 (Włochy)
  • III miejsce – klasa IV (Wielka Brytania)       

Kolejnym i bardzo interesującym punktem imprezy było podsumowanie oraz rozstrzygnięcie konkursów organizowanych w naszej szkole na przełomie października i listopada. Pani Dyrektor nagrodziła uczniów za udział w następujących konkursach:

  • Konkurs plastyczno - techniczny „Flagi państw anglojęzycznych”;
  • Konkurs plastyczno - techniczny „Flagi państw niemieckojęzycznych”;
  • Konkurs Halloweenowy - test wiedzy na temat kultury Wielkiej Brytanii;
  • Konkurs czytelniczy „Gang Słodziaków”.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację oraz  w obchody związane z Dniem Języków Obcych.

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom gratulujemy.

m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej

Certyfikaty
polecane