Stulecie urodzin wielkiego Papieża - 2020-05-19

18 maja mija 100 lat od narodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Urodził się w Wadowicach. Tam spędził dzieciństwo i młodość. Tam też przeżył stratę  matki i brata. Kolejnym etapem życia był Kraków, gdzie przeprowadził się wraz z ojcem, by podjąć studia. Tam też zastała go wojna. Ciężka praca, nauka w konspiracji, grono nauczycieli i przyjaciół kształtowało jego człowieczeństwo. Wtedy także narodziła się decyzja, by zostać kapłanem. Obdarzony niezwykłym talentem, zdolnościami, ale i wrażliwością na drugiego człowieka dorastał do tego, by poprzez kolejne szczeble kościelnej hierarchii stanąć wreszcie na czele Kościoła, jako papież Jan Paweł II.

Papież niezłomny, wybitny, papież pokoju, przyjaciel dzieci, otwarty na młodych, intelektualista, człowiek modlitwy… Ileż można by było wymieniać określeń charakteryzujących jego bogatą osobowość.

Dzieci naszej szkoły znają i kochają tego Wielkiego Polaka. Przedstawione poniżej prace plastyczne są tego wyrazem. W ten sposób chciały   uczcić setną rocznicę Jego narodzin. Uczeń Maciej Rataj nawet zaśpiewał piosenkę: (link poniżej)

/stuff/files/dokumenty_zsp/Maciu%C5%9B%20Rataj(1).m4a

Są to prace uczniów:

Nikola Gajos

Kacper Słowik

KamilaDługoszewska

Maciej Kucharski

Szlachta Hubert

Zofia Gargul

 

s. Ewa Miśtak

m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej

Certyfikaty
polecane