Dzień Dziecka – święto dzieci z całego świata - 2020-05-31

     

          1 czerwca to data doskonale znana większości dzieci. Tego dnia przypada bowiem ich święto – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest on obchodzony już od 1954 roku, gdyż wówczas Organizacja Narodów Zjednoczonych zaleciła, by dzień ten był okazją do propagowania idei braterstwa i zrozumienia pomiędzy dziećmi na całym świecie.

         W Polsce tego dnia – 1 czerwca – obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży. Uczestniczą w nim dzieci w wieku 13-17 lat, a tradycja ta sięga 1994 roku. W szkołach często 1 czerwca jest także Dniem Sportu lub okazją do wycieczki do kina, teatru, czy też spaceru.

W tym wyjątkowym roku, kiedy nauczanie przebiega w formie zdalnej, tradycyjne obchody są niestety niemożliwe. Nauczyciele nie zapominają jednak o uczniach i dołożyli starań, by Dzień Dziecka był dla wszystkich uczniów wyjątkowy. Tego dnia to Wy, Drodzy Uczniowie, jesteście najważniejsi. Z tej okazji 1 czerwca jest dniem, w którym nauczyciele nie przesyłają zagadnień oraz prac domowych na stronę szkolną. W zamian proponują szereg interesujących form. Wśród nich nie brakuje zajmujących quizów i ciekawych gier online. Młodszych uczniów na pewno ucieszą propozycje prac plastycznych i gotowe kolorowanki. Brak wycieczki będzie można zrekompensować sobie wirtualnym spacerem po najpiękniejszych zakątkach i zabytkach. W propozycjach rozrywki na ten szczególny dzień uczniowie znajdą też na pewno linki do wspaniałych bajek i baśni, a także propozycje aktywności fizycznych.

Wszystkim Dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia. Bądźcie zawsze uśmiechnięci, ciekawi świata i pełni zapału do poszerzania swojej wiedzy. I pamiętajcie, że jak pisał Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 

                                                                                                            Dyrektor            

i Nauczyciele Zespołu  

Szkolno-Przedszkolnego

 
m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej

Certyfikaty
polecane