Finał akcji "Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!" - 2020-06-23

          Jakiś czas temu, za pośrednictwem strony internetowej naszej szkoły, uczniowie mieli okazję usłyszeć o akcji „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!” Została ona zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. Jej głównym celem była integracja międzypokoleniowa, podczas której dzieci poinformują seniorów, jak nie paść ofiarą oszustów. W przygotowanym przez organizatorów filmie zostały pokrótce opisane trzy najpopularniejsze metody wyłudzeń pieniędzy: na pracownika administracji, na wnuczka oraz na policjanta. Dzieci zapoznały się z mechanizmem działań stosowanych przez oszustów oraz uświadomiły sobie, że każda ze starszych osób może być narażona na utratę dorobku życia.

         W ramach akcji należało w dowolnie wybranej przez siebie formie przestrzec seniora przed oszustami. Uczniowie naszej szkoły jak zawsze nie zawiedli i z zapałem przystąpili do przygotowania materiałów edukujących babcie i dziadków. Największą popularnością cieszył się plakat. Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością w realizacji tematu. W parze z pomysłowością szło także wykonanie. Wszystkie prace cechowały się estetyką oraz wykorzystaniem różnych technik plastyczno-technicznych. Wyraźnie widać, że uczniowie zrozumieli powagę problemu i są pełni zapału do edukowania w tym zakresie starszego pokolenia. Wykonane przez nich prace będą niezastąpionym środkiem dydaktycznym.

         Wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskiego Kuratora oświaty, gratulujemy pomysłowości i życzymy, aby efekty ich pracy przyczyniły się do wzrostu świadomości i bezpieczeństwa okolicznych seniorów.

/stuff/files/nauczanie%20zdalne/Rozmowa%20telefoniczna%20Madzi%20%20plebanczyk%20z%20babci%C4%85.m4a

 

Zosia Gargul

Bartłomiej Bawół

 Aleksandra Janik

Damian Mądziel

Emilia Kucharska

Emila Wąs

Gabrysia Gajos

Hubert Gajos

Hubert Gargul

Julia Adamska

Krystian Gadowski

Madzia Długoszewka

Maja Adamska

Nikola Gajos

Olivier Moroński

Paweł i Patryk Bartkowscy

Szymon Grzybowski

Hubert Szlachta


Maciej Kucharski

m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej

Certyfikaty
polecane