Finał akcji "Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!" - 2020-06-23

Jakiś czas temu, za pośrednictwem strony internetowej naszej szkoły, uczniowie mieli okazję usłyszeć o akcji „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!” Została ona zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. Jej głównym celem była integracja międzypokoleniowa, podczas której dzieci poinformują seniorów, jak nie paść ofiarą oszustów. W przygotowanym przez organizatorów filmie zostały pokrótce opisane trzy najpopularniejsze metody wyłudzeń pieniędzy: na pracownika administracji, na wnuczka oraz na policjanta. Dzieci zapoznały się z mechanizmem działań stosowanych przez oszustów oraz uświadomiły sobie, że każda ze starszych osób może być narażona na utratę dorobku życia.

W ramach akcji należało w dowolnie wybranej przez siebie formie przestrzec seniora przed oszustami. Uczniowie naszej szkoły jak zawsze nie zawiedli i z zapałem przystąpili do przygotowania materiałów edukujących babcie i dziadków. Największą popularnością cieszył się plakat. Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością w realizacji tematu. W parze z pomysłowością szło także wykonanie. Wszystkie prace cechowały się estetyką oraz wykorzystaniem różnych technik plastyczno-technicznych. Wyraźnie widać, że uczniowie zrozumieli powagę problemu i są pełni zapału do edukowania w tym zakresie starszego pokolenia. Wykonane przez nich prace będą niezastąpionym środkiem dydaktycznym.

Wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskiego Kuratora oświaty, gratulujemy pomysłowości i życzymy, aby efekty ich pracy przyczyniły się do wzrostu świadomości i bezpieczeństwa okolicznych seniorów.

/stuff/files/nauczanie%20zdalne/Rozmowa%20telefoniczna%20Madzi%20%20plebanczyk%20z%20babci%C4%85.m4a

Zosia Gargul

Bartłomiej Bawół