Realizacja projektu "Odkrywamy Małopolskę"- Wycieczka do Apilandii i Wadowic - 2020-09-30

23 września w ramach projektu „Odkrywamy Małopolskę” uczniowie klas I - III wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „Apilandia”, gdzie odkrywali tajniki życia pszczół.

Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w zabytkowych, odrestaurowanych podziemiach Centrum. Nowoczesna wystawa interaktywna obfitowała w barwne obrazy, ciekawe pokazy multimedialne, animacje poglądowe, dzięki którym ukazane zostały sekrety z życia pszczół i ich zachowań, zarówno w ulu, jak i poza nim. W sposób szczególny przybliżona została praca pszczoły miodnej. Dzieci zgłębiły wiedzę o prozdrowotnych właściwościach miodu   i innych produktach pszczelarskich.

Interaktywną ekspozycję uzupełniły profesjonalne warsztaty, na których uczniowie własnoręcznie wykonywali świece z wosku pszczelego. Zobaczyli także pasiekę edukacyjną, którą zamieszkuje rasa pszczół Krainka Viktoria. Nie obyło się bez wizyty w sklepie z upominkami i słodyczami miodowymi.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Dzięki multimedialnej ekspozycji zapoznaliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami z życia Świętego Jana Pawła II - od narodzin aż do śmierci. Zobaczyliśmy jego narty, kajak, szaty, zegar, który wskazywał ostatnią godzinę jego życia. Oglądaliśmy mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat oraz oryginalne eksponaty związane z ich rodziną.

Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się do Bazyliki Mniejszej Ofiarowania NMP, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła. Ostatnią atrakcją była degustacja „papieskich” kremówek.

Wycieczka okazała się bardzo udana. Jej uczestnicy miło spędzili czas, a przede wszystkim poznali wiele ciekawostek z życia Świętego Jana Pawła II i pogłębili wiedzę na temat świata pszczół.

m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej