Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole - 2020-10-08

W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia została przeprowadzona ogólnoszkolna akcja, podczas której na wesoło utrwalaliśmy mnożenie i dzielenie w pamięci. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. 2 października  połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Do akcji włączyło się bowiem kilka tysięcy szkół z różnych krajów świata. Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy więc propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Trzeba pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Uczniowie w ramach dni przygotowujących do finału piątkowego  utrwalali poszczególne działania wraz  z testem tabliczki mnożenia na czas umieszczonym na stronie www.matzoo.pl.

W egzaminie z Tabliczki Mnożenia na czas pod nadzorem komisji,  w której składzie byli uczniowie klasy ósmej wzięło udział 33  uczniów naszej szkoły, wszyscy egzamin rozwiązali pomyślnie i otrzymali plakietkę Eksperta oraz certyfikat. Pośród uczniów klas 4-7 wyłoniono trzy pierwsze miejsca osoby te otrzymały dodatkowo dyplom Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz nagrody.

Mistrzami Tabliczki mnożenia zostali :

          Julia Adamska 47 pkt

          Maja Adamska 44 pkt

    Bogdan Półtorak 44 pkt

    Martyna Garus 43 pkt

         26  uczniów z  klas I i II   przystąpiło  do udziału  w szkolnych zmaganiach  z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dla nich komisja przygotowała łamigłówki matematyczne, które rozwiązali bezbłędnie i również otrzymali oni certyfikaty oraz plakietki.    

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji   

 Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom. 

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku.

 

m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej

Certyfikaty
polecane