Dzień Edukacji Narodowej - 2020-10-22

Dnia 15 października nadszedł najważniejszy moment dla uczniów klasy I - pasowanie na ucznia. W tym roku uroczystość odbyła się tylko      w gronie rodziców oraz uczniów z klasy II i III. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, w granatowych biretach na głowach, piękna dekoracja - wszystko po to, aby pasowanie na uczniów klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Marty Skrzyńskiej wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Agnieszka Słowik dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem  i wypowiadając słowa „Pasuję Cię na ucznia klasy I”. Następnie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez rodziców.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

W dalszej części uroczystości uczniowie klasy VI zaprezentowali krótki  program artystyczny poświęcony pracy nauczyciela. Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, Pani Agnieszka Słowik złożyła wszystkim pracownikom placówki życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej

Certyfikaty
polecane