102. rocznica Odzyskania Niepodległości - 2020-11-10

11 listopada to data znana każdemu Polakowi. Już na etapie wczesnej edukacji zapoznaje się dzieci z historią kraju, który został wymazany z mapy świata na 123 lata. I choć brzmi to jak baśń lub legenda, ta historia zdarzyła się naprawdę. Polska zniknęła, ale jej synowie nie stracili nadziei na odzyskanie niepodległości. Ich marzenia ziściły się 11 listopada 1918 roku, dlatego też ta data jest dla potomnych wielkim świętem narodowym.

            Tegoroczne Święto Odzyskania Niepodległości na pewno będzie o wiele skromniej obchodzone niż to było w poprzednich latach. Panująca epidemia, liczne ograniczenia uniemożliwiają przeprowadzenie większej uroczystości.

            Uczniowie naszej szkoły mimo wielu trudności zorganizowali akademię w nietypowej formie. Szczęście sprzyjało nam do końca, gdyż wszystko udało się zrealizować przed całkowitym zamknięciem szkół. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców, którzy pomogli dzieciom dotrzeć na nagranie, powstał film, który zamieszczamy poniżej.

            Wspominamy w nim nie tylko 11 listopada 1918 roku, ale także Bitwę Warszawską oraz ludobójstwo w Katyniu (w tym roku przypadają okrągłe rocznice tych wydarzeń). Tą akademią pragniemy złożyć hołd tym, którzy na przestrzeni ostatniego stulecia nie zawahali się, by oddać życie za Ojczyznę. Pamięć o nich jest ciągle żywa, a ich ofiara nie poszła na marne. Dzięki nim żyjemy w wolnym, niepodległym kraju.

           

https://drive.google.com/file/d/1uB9oSCoOUqveRprPhrEUL1PWnkzJicI8/view?usp=sharing

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły oraz ich Rodzicom za pomoc w uczczeniu Święta Odzyskania Niepodległości.

 

m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej

Certyfikaty
polecane