W naszych sercach Bóg się rodzi - 2020-12-22

Powoli zmierza ku końcowi rok 2020. Wszyscy zapamiętamy go jako trudny czas niepokoju z powodu pandemii, zdalnego nauczania, szeregu obostrzeń w życiu społecznym… Wielu z nas uważa, że nadchodzące święta będą pozbawione wszelkiego uroku, że nie będą tak radosne jak w poprzednich latach… Wraz z uczniami naszej szkoły postanowiliśmy udowodnić, że wręcz przeciwnie – będą one ciepłe i wyjątkowe, bo serca ludzkie w tym czasie otwierają się niezależnie od panującej pandemii.

            Najlepszym tego dowodem jest akcja „Razem na Święta”, w którą dzieci licznie się zaangażowały. Patronat nad nią objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a jej celem jest niesienie pomocy innym. W jej ramach można było wykonać kartkę świąteczną, stroik, przygotować słodkości i obdarować nimi sąsiadów lub osoby samotne. Mile widziane były także inne gesty, typu pomoc w zakupach. Uczniowie naszej szkoły podjęli tę inicjatywę bardzo chętnie, o czym świadczą nadesłane przez nich zdjęcia. Widzimy na nich dzieci wrzucające do skrzynki kartki, wręczające komuś wykonaną przez siebie ozdobę, a także prace nad tworzeniem ozdób świątecznych. To najlepszy dowód na to, że życzliwość, uprzejmość oraz wsparcie nie są wartościami obcymi najmłodszym.

            Oprócz tego dzieci nadesłały filmy, na których recytują wiersze lub śpiewają kolędy. Odświętnie ubrane, w otoczeniu bożonarodzeniowych dekoracji, przypominają o tym, że już wkrótce wszyscy zasiądziemy do wigilijnego stołu. Wszystkie te działania zostały zebrane w jeden film, który udostępniamy poniżej. Niech będzie on wprowadzeniem do wyjątkowego klimatu świąt.

 

https://drive.google.com/file/d/1YKY75Tl2t_Yc_hR7r441dwLeRwKFJcjI/view?usp=sharing

 

m e n u

Biluetyn Informacji Publicznej

Certyfikaty
polecane