Uczniowie - osiągnięcia

Sukcesy Emila Maja

Z dumą informujemy, że uczeń klasy III, Emil Maj, w ostatnim czasie zdobył kilka ważnych osiągnięć sportowych.

.

Początkiem zwycięstw Emila było I miejsce w Gminnych Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii chłopców rocznik 2007-2008. To zapewniło mu awans do kolejnego etapu, którym były Powiatowe Igrzyska Dzieci Szkół Podstawowych       w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Czchowie. Tam również Emil uplasował się na I miejscu!

Tym samym uczeń naszej szkoły otworzył sobie możliwość startu w Mistrzostwach Małopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych, gdzie osiągnął wysoką 44 lokatę w grupie 88 biegaczy w tej kategorii wiekowej.

Emilowi gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie naszej szkoły  nagrodzeni  w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  pod hasłem

„Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”

Organizatorem XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Celem konkursu było zainteresowanie uczestników tematem bezpieczeństwa, ukształtowanie prawidłowych postaw w sytuacjach zagrożenia, uświadomienie występowania różnego typu zagrożeń w domu szkole na wycieczce czy podczas zabawy. W konkursie na etap powiatowy spłynęło łącznie 136 prac w czterech kategoriach wiekowych w tym prace naszych uczniów.. Jury w komendzie powiatowej w Brzesku  wybrało najlepsze prace.  Pomimo tak wielkiej konkurencji, to właśnie prace Mikołaja i Aleksandry , zostały  docenione i nagrodzone.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 27 maja na rynku w Brzesku podczas Powiatowego Dnia Strażaka, nagrody wręczał Komendant Powiatowy PSP w Brzesku st. bryg. mgr inż. Dariusz Pęcak oraz Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa

I grupa - uczniowie klas od I do III - szkoły podstawowe

IV- miejsce Mikołaj Półtorak –klasa III

II grupa - uczniowie klas od IV do VI - szkoły podstawowe

V-miejsce Aleksandra Dąbrowska –klasa IV

Wielkim sukcesem naszej szkoły okazał się wyjazd na Gminne IMS w tenisie stołowym i szachach. Nasza drużyna w składzie Mateusz Gadowski, Adrian Misiorowski, Bartłomiej Powroźnik, Jakub Słowik wywalczyła trzy medale indywidualne w tenisie stołowym oraz dwa medale w grze drużynowej. Oto dokładna klasyfikacja medalowa:

Gra singlowa:

I miejsce    -  Mateusz Gadowski,

II miejsce   -  Adrian Misiorowski

III miejsce  -  Bartłomiej Powroźnik

Gra deblowa:

Mateusz Gadowski, Adrian Misiorowski – I miejsce

Jakub Słowik, Bartłomiej Powroźnik     – II miejsce

Mateusz Gadowski, Adrian Misiorowski, Bartłomiej Powroźnik dostali się do szczebla powiatowego gdzie w grze indywidualnej uplasowali się na :

13  miejsce  - Mateusz Gadowski,

14 miejsce   -  Adrian Misiorowski

16 miejsce   -  Bartłomiej Powroźnik

W III Gminnych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Niedzieliskach poraz kolejny udany występ zaliczyli uczniowie naszej szkoły. Julia Czajka w kategori dziewcząt klas IV zajeła bardzo wysokie drugie miejsce i tym samym zakwalifikowała sie do zawodów na szczeblu powiatowym, które odbyły sie na stadionie Okocimski Brzesko. Do zawodów na szczeblu powiatowym dostali sie również Patryk Maj zajmując w Niedzieliskach V miejsce oraz Aleksandra Plebańczyk IV miejsce.

Troje uczniów klasy czwartej w okresie III - VIII 2014 roku zostało Zdobywcami Korony Gór Polski. Są to:

Julia Czajka
Wiktoria Rydz
Kacper Czajka

Należą oni do najmłodzszych Zdobywców Korony Gór Polski. Siłą własnych mięśni zdobyli 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju.

Drużyna chłopców z Uścia Solnego po zaciętych meczach zajęła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
w unihokeju wysokie 4 miejsce. Rozgrywki odbyły się w Szczurowej.

Klasyfikacja końcowa:
SP Borzęcin
SP Szczurowa
SP Dębno
SP Uście Solne
SP Brzesko nr 2
SP Biadoliny Szlacheckie
SP Przyborów

GRATULUJEMY!!!!

Sukces naszych uczennic

24 lutego 2014 r.  uczennice klasy VI – Kinga Maj i Zuzanna Skrzyńska, wzięły udział w X Gminnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową
w Niedzieliskach. Konkurs rozpoczął się od przedstawienia przygotowanych przez uczniów prezentacji multimedialnych. Uczniowie opowiadali, jak Polonia Amerykańska wspiera ich miejscowość. Następnie, uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający umiejętność słuchania
ze zrozumieniem oraz test leksykalno-gramatyczny. Nasze uczennice wykazały się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego i zajęły I miejsce.

Bardzo serdecznie gratulujemy dziewczętom uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego

plan lekcji